Piros lap:
80' PATAKI BÁLINT

Fotó: Seres Péter

Percről-percre:

12' Egy gyors hazai kontra végén Domokos kapott jó ütemű labdát, melyet bevezetett a tizenhatoson belülre és a kapus alatt a hálóba gurított. 1:0
15' Józsa ütközött Simon Péterrel a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, melyet a sértett magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt. 1:1
60' Parrag 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a kapu jobb felső sarkába. 2:1
66' Révész cselezte be magát bal oldalról a tizenhatoson belülre, majd nagyszerűen kilőtte a bal alsó sarkot. 3:1
74' Bal oldali szöglet után Szíjártó igazítás nélkül félfordulatból lőtt kapura, a labda pedig a bal kapufáról a hálóba pattant. 4:1
75' Vendég kontra végén Pataki került ziccerbe, és a kifutó kapus mellett szépített 4:2
80' Májer gólba tartó labdáját egy vendégvédő a gólvonalon állva kézzel a kapufára tolta. A jogos büntetőt Szíjártó magabiztosan a kapu bal felső sarkába csavarta. 5:2

A mérkőzésről...

Szépszámú nézőközönség előtt kezdődött a találkozó. A hazai csapat korán szerzett vezető góljára rögtön válaszolni tudtak a vendégek egy büntetőből. Ezután hiába kapcsolt magasabb sebességi fokozatra az Andráshida, a helyzeteknél a befejezésekbe hiba csúszott, így döntetlen állással végződött az első játékrész. A folytatásban hatalmasat változott a játék képe, hiszen a hazai csapat kapujához szögezte ellenfelét, és ezúttal ez a fölény már gólokban is megnyilvánult. Összességében megérdemelt hazai győzelem született, mely azt is jelentette, hogy az Andráshida matematikailag is bebiztosította a bajnoki címet.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Kicsit idegesen kezdtünk, a tét rányomta bélyegét az első félidei játékunkra. Bár a mérkőzés ezen szakaszában is mi domináltunk, nem volt bennünk igazán átütő erő. A szünetben rendeztük a sorokat, és a második félidőben úgy gondolom, hogy már csak egy csapat volt a pályán. Örülök, hogy ilyen nagy létszámú nézőközönség előtt tudtuk bebizonyítani, hogy nem véletlenül állunk a tabella élén. Szeretném megköszönni mindenkinek, aki a pályán, vagy a pályán kívülről részt vállalt ennek a bajnoki aranyéremnek a megszerzésében."