lépést tett az ATE a végső győzelem felé

HELSA ANDRÁSHIDA TE 3 : 1 NAGYKAPORNAK KSE
    LAHOCSINSZKY SÁNDOR 1 (2 : 0) 4   BOLLA DÁNIEL
    TAMÁNDL BENCE 17       6   CSERÉP DÁNIEL
86'   KOVÁCS PATRIK 45 Játékvezető: 7   TÓTH K. ROLAND
    VARGA TAMÁS 22 NOVÁK R. 10   SÜLE ZSOLT
75'   GERGYE ANDRÁS 4       11   NÉMETH PÉTER
    KAJ ANDRÁS 77       18   NÉMETH GYÖRGY
46'   NIKITSCHER NORBERT 5       19   BLASKOVICS TAMÁS 67'
75'   ORBÁN ATTILA 9       26   LAKATOS ALEXANDER
    DOMOKOS ÁDÁM 21       39   ZÖLDVÁRI MÁRK
    PÉTER PÉTER 15       47   KÖVÉCS BÁLINT
80'   PARRAG KRISZTIÁN 99       78   ÁVÁR ZSOLT
  Csere:           Csere:
46'   VINCZE ÁDÁM 18       17   BÜKI ROLAND 67'
75'   MOLNÁR NORBERT 10       25   FÖLDES NÁNDOR
75'   DÜH OLIVER 14       8   TÜH NORBERT
80'   AGG ZOLTÁN 88
86'   AGG PÉTER 6
    MÁJER TAMÁS 20
    PÉK ÁDÁM 55

SZABÓ ZSOLT           SÜMEGI ISTVÁN
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
32'   ORBÁN ATTILA 1 : 0
40'   NIKITSCHER NORB. 2 : 0
59'   NÉMETH GYÖRGY 2 : 1
68'   PARRAG KRISZTIÁN 3 : 1

Sárga lap:
60'   GERGYE ANDRÁS
60'   BOLLA DÁNIEL
74'   DOMOKOS ÁDÁM

Piros lap:
69'   BLASKOVICS TAMÁS
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

32' Egy jó ütemű indítással Orbán lépett ki a védő közül és a kapusra vezetve a labdát higgadtan értékesítette a ziccert. 1:0
40' Egy kombinatív összjáték után jobbról az alapvonalról bepasszolt labdát a középen érkező Nikitscher továbbította a kapuba. 2:0
59' Bal oldali vendég szabadrúgást követően a labda Németh György elé került, aki közelről a hálóba lőtt. 2:1
68' Parrag végezhetett el szabadrúgást a mintegy 20 méterre a nagykapornaki kaputól. Pontosan helyezett lövése a kapu bal oldalában kötött ki. 3:1

A mérkőzésről...

Az Andráshida úgy lépett pályára, hogy volt miért visszavágni ellenfelének. Idei eddigi két összecsapásukat ugyanis a Nagykapornak nyerte. Nagy lendülettel kezdett az ATE, nyomasztó labdabirtoklási fölénye tíz perc elteltével már helyzetekkel is párosult. A félidő derekán Kaj András lövése még a kapufa tövén csattant, nem sokkal később azonban Orbán egy nagyszerű kiugratás után megszerezte a vezetést a hazai csapatnak. A hazaiak középpályása öt perccel később megduplázhatta volna csapata és saját maga góljainak számát, ám a büntetőjét a Ávár kapus hárította. Továbbra is Szabó Zsolt együttese irányította a játékot, és az első játékrész hajrájában egy mintaszerű támadás végén Nikitscher növelte kétgólosra az előnyt. A második félidő is úgy indult, mint az első: a hazai csapat támadott a vendégek pedig a védekezéssel voltak elfoglalva. Aztán vártatlanul szépített a Nagykapornak, amikor egy oldalsó szabadrúgást követően Németh György került kihagyhatatlan helyzetbe. Az ATE lendülete a kapott gól ellenére sem tört meg, futószalagon jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzetek. A helyzetkihasználással azonban hadilábon állt ezen a délutánon az Andráshida, hiszen a hazai játékosok rendre rossz megoldást választottak ordító helyzetekben is. A hazai gólra a félidő közepéig kellett várni, Parrag jól eltalált szabadrúgása aztán véglegesen eldöntötte a három pont sorsát. A Nagykapornak ezen a mérkőzésen nem tudta azt a játékot produkálni, amit korábban. A hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott, és úgy utazhat el Cserszegtomajra, hogy egy fordulóval a vége előtt bajnok lehet.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Nehéz mérkőzés volt, amit megint saját magunknak tettünk ismét nehézzé, hiszen jobb helyzetkihasználással már hamarabb el is dönthettük volna a mérkőzést. A játékunkkal alapvetően elégedett vagyok, sok helyzetet dolgoztunk ki és szokás szerint jóval többet volt nálunk a labda. Győzelmünk azt jelenti, hogy jövő héten Cserszegtomajon lezárhatjuk a bajnokságot."

4 ZALASZENTGYÖRGY SE 22 2 4 16 28 65 -37 10
5 Z-SERVICE ZALASZENTMIHÁLY 22 5 6 11 39 68 -29 8 (-13 pont)

Zala Megyei II. osztály U19

HELSA ANDRÁSHIDA TE 6 : 2 NAGYKAPORNAK KSE
    IHÁSZ LÁSZLÓ 25 (4 : 0) 2   RÉDEI RICHÁRD
    BAJOR ÁDÁM 3       4   SIFTER ZSOMBOR
    SRÁGLI JÓZSEF TAMÁS 7 Játékvezető: 7   HEGYI LÁSZLÓ
73'   VÖLLER DÁNIEL 10 JAKAB 8   FEKETE KRISZTIÁN
    TAKÁCS BRENDON 99       17   BALÁZS KRISZTOFER ERVIN
73'   JAKAB JÁCINT 23       9   VADAS DÁNIEL 31'
    DORMÁN DÁVID 21       6   IGNÁC MÁTÉ 82'
            14   KÓCZÉ KEVIN

SZABÓ ZSOLT           ERDŐS JÁNOS

Gólszerző:
26'   VÖLLER DÁNIEL 1 : 0
29'   DOMINKÓ MÁTÉ 2 : 0
30'   SRÁGLI JÓZSEF T. 3 : 0
39'   KOCSIS MARTIN 4 : 0
48'   BAJOR ÁDÁM 5 : 0
51'   HORVÁTH ADRIÁN 6 : 0
58'   HEGYI LÁSZLÓ 6 : 1
65'   HAJDU RICHÁRD 6 : 2

Sárga lap:
28'   NÉMETH ISTVÁN M.