az egyesületrőlsportlétesítménycsapatutánpótlásgalériaarchívumkezdőlap

A rangadó ezúttal elmaradt: az Andráshida
 simán nyerte az éllovasok csatáját

HELSA ANDRÁSHIDA TE 5 : 0 ZALASZENTIVÁN SE
46'   KOVÁCS GÁBOR 1 (3 : 0) 26   ILLÉS LÁSZLÓ
    GERGYE ANDRÁS 4       6   CSIK ZOLTÁN
    BALOG CSABA 15 Játékvezető: 7   CSISZÁR ZOLTÁN 57'
82'   KOVÁCS PATRIK 45 IVÁNYI 10   RUMI RÓBERT
    CSEKE ALEX 3       11   TÓTH DÁNIEL
87'   KESZEI PÉTER 77       18   MÉHES MARTIN ZSOLT 77'
74'   VINCZE ÁDÁM 18       19   TÓTH BARNABÁS 79'
51'   MÁJER TAMÁS 20       23   TÓTH MARCELL
    BOCZFÖLDI MIHÁLY 22       83   UDVARDI ATTILA
82'   DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID 17       89   NÉMETH BALÁZS
65'   PARRAG KRISZTIÁN 99       99   HIDEG ANDRÁS
  Csere:           Csere:
46'   TÖRÖK MÁRK 55       13   ZELKO MIKLÓS 57'
51'   KOVÁCS ROLAND 8       9   CSEKE PATRIK 77'
65'   DÜH OLIVER 14       17   KISS BENCE 79'
74'   ORBÁN ATTILA 9       14   VIOLA RICHÁRD
82'   AGG ZOLTÁN 88
82'   JÓZSA TAMÁS 89
87'   SEBŐK ZSOLT 19

SZABÓ ZSOLT           KONRÁD PÉTER
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
9'   KOVÁCS PATRIK 1 : 0
34'   BALOG CSABA 2 : 0
45'   BOCZFÖLDI MIHÁLY 3 : 0
49'   PARRAG KRISZTIÁN 4 : 0
79'   DOSZPOTH SÁNDOR 5 : 0

Sárga lap:
20'   NÉMETH BALÁZS
29'   KESZEI PÉTER
33'   CSISZÁR ZOLTÁN
37'   VINCZE ÁDÁM
48'   HIDEG ANDRÁS
61'   DOSZPOTH SÁNDOR
62'   KOVÁCS PATRIK
72'   UDVARDI ATTILA
80'   TÓTH MARCELL
89'   BALOG CSABA

Piros lap:
-
                                                                                                                  Fotó: Katona Tibor

Percről-percre:

9' Balog végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról. A hosszú oldalra átívelt labdájára Kovács Patrik érkezett nagyszerű ütemben és megszerezte a vezetést a hazai csapatnak. 1:0
34' Ismét szabadrúgáshoz jutott az Andráshida. A tizenhatos sarkáról Balog ballal a sorfal fölött a kapu bal oldalába csavarta a labdát. 2:0
45' Májer Tamás játszotta magát tisztára egy szép csellel a tizenhatos vonalán, majd Boczföldi elé tálalt, aki nem hibázta el a ziccert. 3:0
49' Jobb oldalon vezetett hazai támadás végén a középre adott labdát az ötösön üresen érkező Parrag jobbal a kapuba lőtte. 4:0
79' Doszpoth kapott nagyszerű ütemű labdát, kilépett a védők közül és a kimozduló kapus mellett okosan a hálóba lőtt. 5:0

A mérkőzésről...

A bajnokságot vezető ATE és a tabellán őt követő Zalaszentiván összecsapása szépszámú nézőközönség előtt kezdődött meg. A hazai csapat a kezdeti percektől fogva komoly nyomást helyezett a szentiváni csapatra, a játék túlnyomórészt a vendégtérfélen folyt. A 9.percben egy jogosan megítélt szabadrúgást Balog varázsolt Kovács Patrik fejére, és már vezetett is az ATE. A gól után sem változott a játék képe: Szabó Zsolt együttese sokat passzolva, nagy mezőnyfölényben játszva alakította ki helyzeteit. Előbb Májer, majd Doszpoth sem tudta kihasználni helyzetét, később pedig a kapufa segítette ki a vendégcsapatot. A vendégek ritkán jutottak el ellenfelük kapujáig, egy veszélyes kapáslövéssel azonban ők is veszélyeztetni tudtak. Tíz perc lehetett hátra még az első félidőből, mikor Balog szabadrúgása vágódott védhetetlenül a kapuba, majd a félidő befejezése előtt Májer szép csele után hozta kihagyhatatlan helyzetbe Boczföldit, a csatár pedig háromgólosra növelte az Andráshida előnyét. A második játékrészben sem állt le az ATE. Egy jobb oldali gyors támadás végén nem sokkal a kezdés után Parrag találatával már négy gól volt a különbség, a mérkőzés pedig el is dőlt. A végén még Doszpoth használta ki gyorsaságát, megszerezve ezzel csapat ötödik, saját magának pedig  tizenkilencedik gólját a bajnokságban. Összességében az Andráshida TE magabiztosan, helyenként igen tetszetős játékkal, ilyen arányban is megérdemelten győzte a Zalaszentiván együttesét.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Gratulálok csapatomnak, hiszen nagyszerű játékkal győzte le a minket üldöző zalaszentiváni csapatot. Az gondolom játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket és ilyen arányban is megérdemeltem nyertünk. Örülök annak, hogy mindenki átérezte ennek a mérkőzésnek a fontosságát és hozta a tőle elvárható teljesítményt. Jól futballoztunk a mezőnyben is és szerencsére a kapuk előtt is nagyon határozottan játszottunk, így kétség sem férhetett ahhoz hogy ezt a mérkőzést mi nyerjük meg. Helyzeteinket jó százalékban használtuk ki és boldog vagyok hogy megúsztuk kapott gól nélkül. Remélem, hogy a következő hetekben is hasonló teljesítményre leszünk képesek és akkor talán szép őszt zárhatunk."

HELSA ANDRÁSHIDA TE 5 : 1 ZALASZENTIVÁN SE
66'   TÖRÖK MÁRK 55 (3 : 0) 1   VELÓ SZABOLCS BENCE
    SZENTGYÖRGYVÖLGYI ÖRS 2       2   KORONCZI KRISTÓF
53'   MÉSZÁROS MÁTÉ VILMOS 4 Játékvezető: 7   ERDÉLYI ERIK 8'
84'   SRÁGLI JÓZSEF TAMÁS 7 KOVÁCS P. 8   HORVÁTH JÓZSEF
66'   NAGY BÁLINT 9       9   ZSUPPÁN FLÓRIÁN
    VÖLLER DÁNIEL 10       10   BOGDÁN ERIK
    DOMINKÓ MÁTÉ 11       12   HORVÁTH MARTIN 84'
46'   BAJOR DÁVID 14       13   DÜH GERGŐ
    BAKON CSABA 15       14   MÓRICZ RICHÁRD
43'   SZABÓ MILÁN 17       15   NÉMETH MILÁN
80'   TÓTH BENEDEK 20       17   GRÉCZI DÁNIEL
43'   NAGY MÁRK 6       4   NÉMETH BÁLINT GYŐZŐ 8'
66'   JAKAB JÁCINT 13       18   TÓTH ZSOMBOR 84'
66'   DORMÁN DÁVID 21
84'   LISZI PÉTER 23
53'   PÉHL PATRIK 77
80'   SZABÓ LEVENTE 88
46'   TAKÁCS BRENDON 99

REIZMÜLLER LÁSZLÓ           VASS LÁSZLÓ

Gólszerző:
6'   NAGY BÁLINT 1 : 0
32'   NAGY BÁLINT 2 : 0
39'   NAGY BÁLINT 3 : 0
54'   HORVÁTH MARTIN 3 : 1
82'   PÉHL PATRIK 4 : 1
90'   VÖLLER DÁNIEL 5 : 1

Sárga lap:
59'   BOGDÁN ERIK
81'   ZSUPPÁN FLÓRIÁN

Piros lap:
-

Értékelés:

Reizmüller László:

"
Ezen a napon rossz szellemben, pontatlanul fociztunk és magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Azonban rossz játékkal nyerni csak az egységes csapatok tudnak. Gratulálok Völler Daninak, aki megszerezte a 100. bajnoki gólját."