Küzdelmes mérkőzésen az Andráshida SC
 otthon tartotta a három pontot

TARR ANDRÁSHIDA SC 2 : 1 HELSA ANDRÁSHIDA TE
  ORBÁN DÁNIEL  29 (2 : 0) 1 KEMES KRISZTIÁN
78' HORVÁTH ERIK LÁSZLÓ  3       22 JÓNA BÁLINT MÁTYÁS
86' CZOTTER BENEDEK 5 Játékvezető: 2 KISS BENCE
66' TÓTH LÁSZLÓ 7 NOVÁK R. 7 KOVÁCS PATRIK  52'
  SZINAY BENDEGÚZ 11       16 SZÉP GERGELY
  FÁBIÁN KRISTÓF  19       15 BALOG CSABA 73'
  KALAMÁR MILÁN  21       18 VINCZE ÁDÁM  56'
  BALLA ÁDÁM  23       77 SZEKERES ÁKOS
92' TEMLÉN MÁTÉ  70       88 RÓZSA RUBEN
  SZABÓ MARTIN 77       9 DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID
  CZAFIT BALÁZS  88       5 HORVÁTH DÁNIEL
  Csere:           Csere:
66' MOLNÁR ANDRÁS 10       23 SALAMON RÓBERT 52'
78' CSONGÁR PÉTER  14       8 NIKITSCHER NORBERT 56'
86' BENCIK DÁNIEL 25       14 DÜH OLIVER 73'
92' KÁLI DÁNIEL 17       10 MOLNÁR NORBERT
  CSÉBER KRISTÓF  45       19 SEBŐK ZSOLT
            20 MÁJER TAMÁS
            82 KOVÁCS GÁBOR

DOBOS SÁNODR           SZABÓ ZSOLT
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
29' SZABÓ MARTIN 1 : 0
42' SZABÓ MARTIN 2 : 0
93' RÓZSA RUBEN  2 : 1

Sárga lap:
22'
TEMLÉN MÁTÉ
47' HORVÁTH ERIK
52' CZAFIT BALÁZS
61'
SZÉP GERGELY
68' SZEKERES ÁKOS

Piros lap:
-
                                                                                                             Fotó: zaol.hu/Pezzetta

Percről-percre:

29' Szabó Martin került a védők mögé, kapura vezette a labdát, majd éles szögből a bal alsó sarokba lőtt. 1:0
42' Tóth László vezette rá a kapusra a labdát, okosan elgurított a kifutó kapus mellett, a kapufa tövéről visszapattanó labdára Szabó Martin reagált a leggyorsabban és a hálóba továbbította a labdát. 2:0
93' Szabadrúgáshoz jutott a Andráshida TE, Rózsa Ruben pedig 18 méterről védhetetlenül csavart a kapu jobb oldalába. 2:1

A mérkőzésről...

Nem jó előjelekkel kezdődött a mérkőzés, hiszen sérülés és betegség miatt hiányzott a csapatunkból Orbán Attila, Keszei Péter, Horváth Elemér és Papp Tamás. Mindez azonban nem látszott a pályán az első negyed órában, kiegyenlített játék folyt. Ezt követően az ASC került fölénybe, ez a védelmünk bizonytalankodásai miatt, helyzetekben is megmutatkozott. Fél óra elteltével Szabó Martin lépett ki, és szerzett előnyt a hazai csapatnak, majd egy újabb helyezkedési hiba után az előnyt is megduplázta pár perccel a szünet előtt. A második félidőben teljesen átadta a területet a hazai csapat, öt védővel, rendkívül mélyen védekeztek. A mérkőzés ezen szakaszában az ATE birtokolta jóval többet a labdát. A hazaiak hosszan előrevágott labdákkal próbálkoztak gyors támadóikat indítani, melyekben mindig benne volt a veszély. Komoly helyezet azonban nem sikerült kialakítaniuk ezekből, mert a vendég védelem jól zárt. Ellenben támadóink többször is komoly helyzetbe kerültek. melyekből azonban nem sikerült betalálnunk. Rózsa Ruben hosszabbításban lőtt nagyszerű szabadrúgásgólja csak a szépítésre volt elég. Összességében a helyzeteit jobban kihasználó ASC megérdemelten nyerte a helyenként paprikás hangulatú, de sportszerű mérkőzést.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Ellentétes félidőket láthatott a szép számban kilátogató közönség, melyből az ASC első félidei teljesítményének köszönhetően jött ki jobban. A második játékrészben sokat tettünk az egyenlítésért, sajnos a kis plussz hiányzott ahhoz, hogy ez sikerüljön. A jövőre nézve bíztatónak tűnik, hogy megye I-es újoncként egy tavaly még NB III-as csapat ellen játszottunk egy szoros mérkőzést. Gratulálok ellenfelünknek a három ponthoz."