HELSA ANDRÁSHIDA TE 4 : 3 FLEXIBIL-TOP ZALAKOMÁR KSE
  SIMON MARTIN 1 (3 : 0) 1 TÓTH PAJOR MÁTYÁS
  JÓNA BÁLINT MÁTYÁS 22 Játékvezető: 3 VÉGH BENJAMIN
  PAPP TAMÁS 6       4 TAKÁCS CSABA
 62' ORBÁN ATTILA 17
  BALOG CSABA 15       5 CSALLÓ ISTVÁN

SZÉP GERGELY 16       7 HORVÁTH IMRE
 46' GERGYE ANDRÁS 4       2 NÉMETH KORNÉL  5'
  NIKITSCHER NORBERT 8       9 LOSONCZI MÁTÉ
 54' JÓNA MÁTÉ BENEDEK 11

DÜH OLIVER 14       15 NAGY ATTILA
 38' RÓZSA RUBEN 88

SZABÓ ZSOLT           NAGY ATTILA
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
15'

HORVÁTH DÁNIEL

1

:

0
43'

NIKITSCHER NORB.

2

:

0
45'

HORVÁTH ELEMÉR

3

:

0
60'

NAGY ATTILA

3

:

1
74'

4

:

1
78'

MADARÁSZ ZOLTÁN

4

:

2
91'

4

:

3

Sárga lap:

-

Piros lap:
92'

NAGY ATTILA

Fotó: ate.hu

Percről-percre:

15' Horváth Elemér a tizenhatos előteréből kapu elé ívelt labdáját a középen érkező Horváth Dániel a védőjét emelőzve becsúszva továbbította a kapuba. 1:0
43' Doszpoth oldalról beadott labdáját egy pattanás után Nikitscher lőtte a kifutó kapus mellett a kapuba. 2:0
45' Szekeres tálalt nagyszerű ütemben a beinduló Horváth Elemér elé, aki tíz méterről három gólosra növelte a hazai előnyt. 3:0
60' Bal oldali vendég kontratámadás végén a középre adott labda Simon kapus kezéből a védőjével való ütközés után kiesett, Nagy Attila pedig az üres kapuba passzolta az elé kerülő labdát. 3:1
74' Szekeres adott ismét jó ütemű labdát Horváth Elemérnek, aki a tizenhatoson belülre vezette a labdát és félmagasan a kapuba lőtt. 4:1
78' Egy jobb oldali beadást a középen jól helyezkedő Madarász három védő között lőtt kapura, amely két pattanás után a kapufa tövéről került a halóba. 4:2
91' Jobb oldali vendégszögletet követően a hazai védők röviden szabadítottak fel, a középre fejelt labdát pedig Madarász szép mozdulattal kapásból a kapu bal oldalába vágta. 4:3

A mérkőzésről...

Múlt heti nagyarányú győzelme után az Andráshida azzal a céllal lépett pályára, hogy esetleges újabb győzelmével megkezdheti a felzárkózást a középmezőnyhöz. A kapuban a szezonban első alkalommal kezdőként Simon Martin kapott lehetőséget. Már a mérkőzés elejétől mezőnyfölénybe került a hazai csapat, és többször is veszélyeztette ellenfele kapuját. Negyed óra elteltével pedig már a vezetést is megszerezte Szabó Zsolt együttese. A Zalakomár jobbára a védekezéssel törődött, továbbra is hazai mezőnyfölénnyel teltek a percek, mely a félidő végére háromgólos előnnyé érett. A második félidő jóval langyosabbra sikeredett, a vendégcsapat pedig szépíteni is tudott a 60. percben. A koncentráció továbbra is hiányzott a hazai játékosokból, a helyzeteket elpuskázták, sőt Horváth Dániel még büntetőt is hibázott. Horváth Elemér második gólja úgy tűnt, lezárja a mérkőzést, de a komáriak nem törődtek bele a sima vereségbe. A mérkőzés végéig lelkesen küzdve előbb szépítettek, majd a 90.percben egy gólra jöttek fel. Az Andráshida győzelme igaz nem forgott veszélyben, de egy simán nyerhető mérkőzést tett magának izgalmassá a végén a hazai csapat. Egy biztos: a jövő heti Teskánd elleni rangadón nagyobb koncentráció kell a pont, vagy pontok szerzéséhez.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Az első félidei 3:0-ás vezetésünk után nem koncentráltunk eléggé, kihagytuk a helyzeteinket, tizenegyest hibáztunk, a vendégeket pedig dicséret illeti, mert nem adták fel és az utolsó percben egy gólra megközelítettek minket. Győzelmünk nem forgott veszélyben, ennek ellenére nem vagyok maradéktalanul elégedett."