vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
29'
RÓZSA RUBEN 0 : 1
69' HORVÁTH DÁNIEL 0 : 2
82' DOSZPOTH SÁNDOR 0 : 3

Sárga lap:
28'
CSÁNYI ATTILA
33' SZOLLÁR NORBERT
37'
HORVÁTH DÁNIEL
60' BALOG CSABA

Piros lap:
-
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

29' Doszpoth harcolt ki büntetőt, melyet Rózsa végezhetett el. Lövését a kapus védte, de mivel idő előtt elmozdult a gólvonalról, ismételni kellett. Másodszorra is Rózsa állt a labda mögé, és magabiztosan a kapu bal olalába helyezett. 0:1
69' Orbán jó ütemű kiugratásával Horváth Dániel került helyzetbe, majd éles szögből nagy erővel a hosszú sarokba lőtt. 0:2
82' Doszpoth lépett ki jó ütemben a védő közül, a kapusra vezette a labdát, majd elhúzva mellette a kapu közepébe passzolt. 0:3

A mérkőzésről...

Horváth Dániel adhatta volna meg mérkőzés jó alaphangját már a 10.percben, tíz méterről leadott lövését a hazai kapus bravúrral védte. A tapogatózás után a mérkőzés a vendégek mezőnyfölényéről szólt, azonban komolyabb helyzetekig a semjénházaiak jutottak a mérkőzés ezen szakaszában, akik kétszer is hatalmas helyzetet puskáztak el. Fél óra játék után Doszpothot szerelték szabálytalanul a büntetőterületen belül, melyből Rózsa szerzett vezetést. A félidő végéig az Andráshida magabiztosan őrizte előnyét, egy újabb vendégtalálat is benn volt a meccsben, ez azonban elmaradt. A második félidőt a hazai csapat nagy elánnal kezdte, és Kovács kapus két bravúros védésének köszönhetően érintetlen maradt a vendégek hálója. Ezzel gyakorlatilag el is lőtte a puskaporát a Semjénháza. Az ATE fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, és több helyzetet kidolgozva előbb növelte előnyét, majd a győzelmet is bebiztosította. A mérkőzés végén akár kiütésessel is nyerhetett volna a vendégcsapat, de hiányzott a higgadtság és a koncentráció, így maradt a 0:3-as végeredmény. Az Andráshida TE első megyei I. osztályú idényében 18 pontot szerzett ősszel. A bajnokság elején megcélzott elvárás, nevezetesen a mezőny első fele, egy jó tavaszi szerepléssel még elérhető a kiegyenlített és besűrűsödött középmezőnyben.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Mély talajú pályán mérkőztünk meg a Semjénházával, amihez szerencsére hamar alkalmazkodni tudtunk. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, itt is, ott is akadtak nagyon komoly helyzetek. A második félidőben egy negyedórányi játék után fokozatosan ellenfelünk fölé nőttünk és azt gondolom, hogy rászolgáltunk a három pontra. Ha a végén koncentráltabbak vagyunk a gólarányunkat is javíthattuk volna. de ezzel az eredménnyel is elégedett vagyok."