Fordítás hátrányból - újabb idegenbeli győzelem Csesztregen

FEMAT CSESZTREG SE 1 : 2 HELSA ANDRÁSHIDA TE
  FÁBIÁN ÁDÁM 20 (1 : 0) 1 KEMES KRISZTIÁN

PÁL BÁLINT 3 Játékvezető: 22 JÓNA BÁLINT MÁTYÁS
 19' PESTI TAMÁS 2 BORS B.
  NAGY RÓBERT 4       16 KESZEI PÉTER

SZEKERES RUDOLF 5       6 PAPP TAMÁS

HORVÁTH ROLAND 6       10 HORVÁTH I DÁNIEL

KISS BALÁZS 7       11 JÓNA MÁTÉ BENEDEK
 56' NAGY ZOLTÁN GYULA 17

Gólszerző:
29'
PETHŐ JÁNOS ZSOLT 1 : 0
51'
KESZEI PÉTER 1 : 1
60' HORVÁTH LEONÁRD 1 : 2

Sárga lap:
3'
PÁL BÁLINT
10'
ORBÁN ATTILA
32' PETHŐ JÁNOS ZSOLT
35' PAPP TAMÁS
45' KESZEI PÉTER
45' NAGY NORBERT
51' ELEK ZSOLT
66' NAGY BENCE
74' SZEKERES RUDOLF
89' JÓNA MÁTÉ BENEDEK
90' KISS BÁLINT
93' DOSZPOTH SÁNDOR

Piros lap:
91' NAGY RÓBERT
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

29' Bal oldali hazai támadás után a beívelt labdát a középen érkező Pethő védhetetlenül fejelte a kapu jobb alsó sarkába. 1:0
51' Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat a kaputól mintegy 20 méterre. A labda mögé Keszei állt, és a sorfal fölött a léc alá csavart. 1:1
60' Horváth Leó lépett ki a védelem között a szélen, a kapura vezette a labdát és kissé éles szögből a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 1:2

A mérkőzésről...

Nagy iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, kemény párharcok és lüktető játék jellemezte az első negyedórát. A hazai csapat hosszú előre ívelésekkel próbálkozott, de ezt az andráshidai védelem jól reagálta le. A vendégcsapat a földön játszva próbált előre jutni, ezt azonban a pálya talaja néha megnehezítette. Az első említésre méltó esemény Horváth Leó kapufája volt, majd ezt követte Horváth Elemér kapuval szemben elhibázott hatalmas helyzete. Aztán egy gyors csesztregi kontra végén Pethő szép fejes mozdulatával vezetéshez jutatta a hazai csapatot, így a hazai csapat első kapura lövéséből előnyt szerzett. A második félidő is hazai helyzettel indult, utána viszont az ATE percei következtek. Előbb Keszei varrta a léc alá a jogosan megítélt szabadrúgást, majd Horváth Leó szerzett előny immár a vendégcsapatnak. Nem állt le Szabó Zsolt együttese, az utolsó húsz percben pedig egyértelműen átvette a játék irányítását. Miután a hazai védelem kezdett fellazulni, az Andráshida többször is lezárhatta volna a mérkőzést, de a végső befejezésnél hiányzott a koncentráció. Így az utolsó percig izgalmas maradt a mérkőzés. A 13 sárga és 1 piros lapot hozó összecsapáson az ATE rászolgált a három pontra, amivel meg is tudta tartani 7.helyét a tabellán.

Értékelés:

Szabó Zsolt
:
"Gratulálok a csapatomnak, hogy vesztett állásból meg tudta fordítani a mérkőzést. Egy jó erőkből álló Csesztreget tudtunk két vára fektetni, azt gondolom nem sok csapat fog innen három ponttal távozni. Én úgy láttam, hogy mezőnyben talán többet tettünk mi a győzelem érdekében, viszont a mérkőzés végén az utolsó erőtartalékainkat is mozgósítani kellett. Ha pontosabbak vagyunk az ellenfél térfelén, akár simábban is nyerhettünk volna, de nem vagyunk elégedetlenek így sem."