MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE 5 : 0 HORVÁTH-MÉH KISKANIZSA
  OSBÁTH BALÁZS
1
(1 : 0) 1 KALÁNYOS ÁRPÁD

BOGNÁR KRISTÓF PATRIK 20   3 FÁBIÁN SÁNDOR
 72' JÓNA BÁLINT MÁTYÁS 22
  CZIBOR ZOLTÁN 77       5 PIECS LÁSZLÓ

NÉMETH ROLAND 23       8 DOLMÁNYOS MÁRK
 46' SZABÓ BENCE 10
  LUKÁCS BALÁZS 25       9 LÁSZLÓ ROLAND
            4 HORVÁTH MARTIN  72'
  TÓTH BENCE 88       10 KOVÁCS DÁVID ATTILA

NAGY DÁNIEL 4       12 PROSZENYÁK MÁTÉ

HORVÁTH LEONÁRD 8       13 MELICZ RÓBERT MÁRIÓ
 79' LÁSZLÓ DÁVID 11       7 FÜLÖP RAFAEL MARTIN  65'
  DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID 9       14 ANGER TAMÁS

ODONICS PÉTER 30       16 ÖTVÖS LÁSZLÓ
 77' HORVÁTH DÁNIEL 16       11 MUTTER ATTILA  65'
  MAVOLO PAOLO 17       18 PÓKA BENCE PÉTER
            17 ABAY NEMES ÁDÁM  72'

BENCZE PÉTER           MUTTER ATTILA
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
32'
MAVOLO PAOLO 1 : 0
61' CZIBOR ZOLTÁN 2 : 0
68' SZABÓ BENCE 3 : 0
85' HORVÁTH DÁNIEL 4 : 0
89' ANGER TAMÁS (ÖNG.) 5 : 0

Sárga lap:
70'
HORVÁTH LEONÁRD
88'
MUTTER ATTILA

Piros lap:
-
                                                                                                               Fotó: Szekeres Péter

Percről-percre:

32' Odonics ívelt át a hosszú oldalra, ahol az érkező Doszpoth önzetlenül a kapuval szemben érkező Mavolót hozta kihagyhatatlan helyezetbe. 1:0
61' Szabó Bence oldalról elvégzett szabadrúgása átszállt a hosszú oldalra, ahol az érkező Czibor éles szögből a halóba lőtt. 2:0
68' Doszpoth ellen szabálytalankodtak a büntetőterületen belül. A jogos tizenegyest Szabó Bence magabiztosan értékesítette. 3:0
85' Jobb oldali hazai szögletrúgás következett, a rövidre beívelt labdát a jó ütemben érkező Horváth Dániel fejelte a kapuba. 4:0
89' Hazai szabadrúgás után a hosszú oldalról középre visszaemelt labdát a menteni igyekvő Agner lábáról került a gólvonal mögé. 5:0

A mérkőzésről...

A nyári szünetben jelentős változások történtek hazai oldalon: új névadó szponzorral, új edzővel és átalakult kerettel kezdte meg az ATE a bajnoki küzdelmeket a Kiskanizsa ellen. Az első félidőben meddő hazai mezőnyfölény jellemezte a játékot, az Andráshidának voltak kezdetben apróbb lehetőségei, de komoly átütőerő nem volt a hazai csapat játékában. A Kiskanizsa stabilan védekezett, 30 percig sikeresen. Ekkor egy szép összjáték végén Mavolo került kihagyhatatlan helyzetbe, és megszerezte a vezetést. A második játékrészben teljesen megváltozott a játék képe, Szabó Bence beállásával a hazai csapat átvette az irányítást. Előbb Czibor szerzett éles szögből okos gólt, majd Szabó Bence értékesített egy jogos büntetőt. A hajrában Horváth Dániel találata mellett Agner öngólja állította be a végeredményt. Összességében a hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a végig sportszerűen küzdő vendégek ellen.

Értékelés:

Bencze Péter
:
"
A bajnokság első mérkőzése mindig nehéz, független attól, hogy kivel is kezdünk. Nagyon álmosan indítottuk a mérkőzést, a lassú labdajáratás miatt a széleken nem tudtunk bontani, sokszor rossz megoldásokat választottunk. A félidő vége előtt jó időpontban jött a megszerzett gólunk, hiszen a csapatomat megnyugtatta. Félidőben rendeztük sorainkat és egy teljes más ATE-t láthattak a nézők a folytatásban. Szebbnél szebb támadásokat vezettünk végig, az ellenfelet szinte bedaráltuk. Úgy gondolom, hogy a bajnokságban a Kiskanizsa csapata szebb arcát fogja mutatni, mint az előző bajnokságban. További sok sikert kívánok nekik."