MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE 1 : 0 ZALASZENTGRÓTI VFC

JÓNA BÁLINT MÁTYÁS 22 Játékvezető: 2 PŐDÖR REGŐ
            73 SZÉKÁCS OLIVÉR  52'
  LUKÁCS BALÁZS 21       7 TÓTH DÁNIEL

BOGNÁR KRISTÓF PATRIK 20       10 GÁJER PÉTER

SZABÓ BENCE 10       12 FARKAS KORNÉL
 72' HORVÁTH DÁNIEL 16       99 KARVALICS BARNABÁS  73'
  TÓTH BENCE 88       13 FERENCZI DÁVID

DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID 9       31 KIGLICS ADRIÁN
 63' HORVÁTH LEONÁRD 8
  NAGY DÁNIEL 4       77 PENCZÁK MÁRK

MAVOLO PAOLO 17       90 HORVÁTH DÁVID
 89' SZEKERES ÁKOS 18

BENCZE PÉTER           JANKOVICS PÉTER
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:

25'

MAVOLO PAOLO 1 : 0

Sárga lap:
10'
TÓTH ZSOLT
36'
BOGNÁR KRISTÓF
41' MAVOLO PAOLO
55' HORVÁTH BALÁZS
84' NÉMETH ROLAND
93' NAGY DÁNIEL

Piros lap:
-
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

25' Nagy Dániel beadását Mavolo melle vette le, majd egy csel után nagy erővel a léc alá lőtte a labdát. 1:0

A mérkőzésről...

A múlt héten a Magyar Kupában a legjobb 64 közé jutó Zalaszentgrót csapata szerepelt az ATE vendégeként. A találkozó 4.percében Ferenczi került ziccerbe, de lövését Osbáth védte. Nem sokkal később Nagy Dániel lépett ki a védők között, a kifutó Tóth Zsolt pedig csak szabálytalanság árán tudta megállítani a tizenhatos sarkán, még épp a vonalon kívül. Negyed óra telt el, amikor Szabó Bence szabadrúgása a felsőlécről vágódott vissza a mezőnybe. A 25.percben Nagy Dániel beadását Mavolo vette mellel maga elé, majd egy csel után nagy erővel leadott lövése a felső kapufát érintve került a gólvonal mögé, 1:0. A 36. percben Mavolo kapott kiváló ütemű kiugratást, de az ötösről leadott lövését Tóth lábbal védeni tudta. A félidő utolsó percében Gájer egyenlíthetett volna, de a visszagurított labdát az ötösön belülről rosszul találta el. A második félidőben a hazai csapat aktívan kezdte, az 50.percben Nagy Dániel harcolt ki büntetőt. A labda mögé Szabó Bence állt, de lövését Tóth Zsolt bravúrral hárította. Tíz perccel később mindkét oldalon adódott gólszerzési lehetőség: előbb Mavolo fejelt fölé az ötösön belülről, majd a másik oldalon Horváth Balázs menetet nagyot. A 72. percben Pődör tizenhatoson belülről leadott lövése találta telibe a felső kapufát. A 80. percben Tóth Dániel 10 méterről leadott lövésénél Czibor becsúszva blokkolt. A hátralevő időben a kapuk már nem forogtak veszélyben, összességében egy nagyon jó iramú mérkőzésen a hazai csapat jól és nagy akarattal játszva megérdemelten győzte le az utolsó fel órában az egyenlítésért nagy erőfeszítéseket tevő Zalaszentgrótot.

Értékelés:

Bencze Péter
:
"Nagyon sokat tettünk a mai napon a győzelemért, nemcsak mentalitásban és akaratban múltuk felül ma ellenfelünket, hanem játékban is. Gratulálunk a Szentgrótnak a főtáblán elért eredményért és további sok sikert kívánunk nekik nemcsak a kupában."