Sorozatban tizenkettedik bajnoki mérkőzését is megnyerte az ATE

MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE 2 : 0 SEMJÉNHÁZA SE
  OSBÁTH BALÁZS 1 (0 : 0) 94 SZAKMEISZTER ÁDÁM

HORVÁTH BALÁZS 2 Játékvezető: 5 HORVÁTH PÉTER

CZIBOR ZOLTÁN 77       11 HORVÁTH MÁRK ISTVÁN

NAGY DÁNIEL 8       12 KAPUVÁRI ZOLTÁN

TÓTH BENCE 88       13 PÁL MARTIN

DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID 9       14 PÁPAI MÁTYÁS
 88' SZEKERES ÁKOS 22
  HERZSENYÁK ÁRON 14       16 DOMJÁN BÁLINT
 80' ODONICS PÉTER 30
  BOGNÁR KRISTÓF PATRIK 20       18 BAKOS DÁVID
 67' HORVÁTH DÁNIEL 16       8 RODEK ÁKOS 76'

BALÁZS ZSOLT           KOVÁCS IMRE
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
57' CZIBOR ZOLTÁN 1 : 0
63' TÓTH BENCE 2 : 0

Sárga lap:
16' KÖRÖSI DÁNIEL
18' SZABÓ BÁLINT ZSOLT
83' PÁL MARTIN
93' CZIBOR ZOLTÁN

Piros lap:
-
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

57' Doszpoth középre tartó lövése kipattant Szakmeiszterről, majd a tizenhatoson belül a kavarodás után Czibor elé került, aki higgadtan, átvétel nélkül laposan a bal alsó sarokba gurított. 1:0
63' Doszpoth harcolt ki büntetőt, melyet Czibor végezhetett el. Lövése a felsőlécről vágódott vissza a mezőnybe, melyet a lendületből érkező Tóth Bence lőtt a kapuba. 2:0

A mérkőzésről...

Nem hétköznapi jelenetek előzték meg a mérkőzést, hiszen a találkozó kezdete előtt a Rendőrség is megjelent a helyszínen. A koronavírus világjárvánnyal kapcsolatos óvintézkedések miatti zártkapus rendezést ellenőrizték, minden hazai rendező kollégát külön-külön igazoltattak, egyébként rendkívül korrekt módon és természetesen nagyon helyesen. Az zárt kapus mérkőzésrendezés szigorú szabályainak betartására mindenkinek illik fokozott módon odafigyelni, ennek ellenőrzésére pedig Andráshidán minden egyes hétvégén van lehetőség. Egyébként a kiküldött rendőrök mindent rendben találtak, így a találkozó időben, mindenfajta fennakadás nélkül el is tudott kezdődni.

A találkozót a vendégcsapat kezdte jobban, az első komoly helyzetet is ők jegyezték, melynek végén a kapufát találták el. Negyed óra játék után kezdett éledezni az Andráshida, a játék kiegyenlítettebbé vált. Doszpoth kimaradt ziccere már jelezte, hogy a hazai támadókban is van potenciál. Az első félidő összességében egyenlő erők küzdelmét hozta, ahol mindkét csapat kevés hibával, és nagy akarással játszott. A második félidőben tovább folytatódott a küzdelem, érezni lehetett, aki az első gólt megszerzi, nagy lépést tehet a győzelem felé. Aztán változni kezdett a játék képe, az Andráshida magához ragadta a kezdeményezést, az 57.percben pedig Czibor lapos lövése talált utat a bal alsó sarokba. Öt perc elteltével Doszpoth iramodott meg a kapu felé, a tizenhatoson belül azonban már csak szabálytalanul tudták szerelni. A jogos büntetőből Czibor a felsőlécet találta telibe, a kipattanót azonban Tóth Bence a kapuba lőtte. Kétgólos vezetése tudatában az ATE helyenként tetszetős játékkal, magabiztosan őrizte előnyét. A hajrában Tóth Bence zárhatta volna le a mérkőzést, de tizenhat méterről leadott lövése a felső kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Összességében egy jó iramú mérkőzésen mindkét felet dicséretet illeti. Elmondható, hogy a két jó képességű, két jól játszó csapat találkozóján a második félidei teljesítmény jelentette a különbséget a hazaiak javára.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"Nem kezdtük jól a mérkőzést, sok párharcot veszítettünk és lassan játszottunk az első félidőben. Keveset birtokoltuk a labdát és pontatlanok is voltunk a játékban. A második félidőre nagyon feljavult a csapat játéka azokban az elemekben, melyek az elsőben nem működtek. Fokozatosan kerültünk fölénybe, amely gólokban is megmutatkozott. Így lett magabiztos a győzelmünk, melyhez minden játékos sokat tett hozzá a második játékrészben. Javultak az egyéni teljesítmények ezzel együtt a csapatjáték is."