TECHNOROLL TESKÁND KSE 2 : 1 MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE

NAGY RICHÁRD 8 Játékvezető: 2 HORVÁTH BALÁZS

HETESI PATRIK 19       21 LUKÁCS BALÁZS

MAJOR JENŐ 21       77 CZIBOR ZOLTÁN

BEDŐ MARCELL 22       88 TÓTH BENCE

BAILO DÁVID 23       8 NAGY DÁNIEL
 69' SZABÓ BENJAMIN 7
  CZENE MÁTYÁS 73       9 DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID

BOLLA LÁSZLÓ 97       14 HERZSENYÁK ÁRON
            30 ODONICS PÉTER  74'
  KARVALICS BARNABÁS 99       17 MAVOLO PAOLO
 90' ALIOUANE MEHDI 18

PERGEL ATTILA           BALÁZS ZSOLT
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
25'
KARVALICS BARNABÁS 1 : 0
41' KARVALICS BARNABÁS 2 : 0
50'
SZABÓ BÁLINT ZSOLT 2 : 1

Sárga lap:
45'
HORVÁTH BALÁZS
47' NÉMETH ROLAND
57' MAVOLO PAOLO
63' TÓTH BENCE
67'
BOLLA LÁSZLÓ
73' KARVALICS BARNABÁS
88' PERGEL BENCE

Piros lap:
-
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

25' Hetesi nagyszerű hosszú indításával Karvalics lépett ki a védők közül, és megszerezte a vezetést a hazai csapatnak. 1:0
41' Egy újabb előre ívelt labdával ismét Karvalics került a védők mögé, és egy pattanás után gyönyörű lövése a rövid felső sarokba csapódott. 2:0
50' Vendégszöglet után az ötösre szálló labdára a hazai kapus rossz ütemben mozdult ki, így Szabó Bálint az érkező kapust megelőzve a kapu közepébe fejelt. 2:1

A mérkőzésről...

A két csapat őszi találkozóján a Teskánd idegenben tudott nyerni Andráshidán, az akkor vereség után azonban az ATE nagyszerű sorozatot tudhatott magáénak: az azóta lejátszott 12 bajnoki mérkőzés mindegyikét megnyerte a csapat. Óvatosan kezdett mindkét gárda, folyamatos játék nem alakult ki, inkább hosszú indításokkal próbálkoztak a feltörni egymás védelmét. A félidő közepén jutott vezetéshez a hazai csapat, amikor Karvalics használta ki ziccerét. A félidő hajrájában ismét a hazai támadó villant: szépségdíjas lövése a rövid felső saroknál talált utat a halóba. A folytatás jól kezdődött andráshidai szempontból: Pergel kapus hibáját Szabó Bálint használta ki, és fejesével szépíteni tudott. nem sokkal ezután Czibor került hatalmas ziccerbe, de hibázott, így nem jött össze az egyenlítés. A mérkőzés záró szakaszában becsülettel ment előre az ATE, és kinyíló védekezése többször is gólszerzési lehetőséget kínált a teskándi támadóknak. Azonban a helyzetekből gól nem esett, hol a hazaiak befejezése nem volt pontos, hol Osbáth kapus védett bravúrral. Összességében a mérkőzés egészét nézve, a hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"Egy gyenge játékot hozó első félidő után kétgólos hátrányba kerültünk. Azokból a játékhelyzetekből kaptuk a gólokat, melyeket ismertünk az ellenfél játékából. A félidőben sikerült stabilabbá tenni a védekezésünket, szépíteni tudtunk. Ezután még további lehetőségeink akadtak, ezeket azonban kihagytuk. A mérkőzés hajrájában kockáztatni kellett, ebből kinyíltunk és több lehetősége volt a hazai csapatnak."