NAGY DÁNIEL 8       15 ÖRI CSABA

MAVOLO PAOLO 17       16 CSESZTREGI MARCELL
            87 FARSANG ZOLTÁN  90'
  HERZSENYÁK ÁRON 14       18 KANIZSAI ZSOLT
 60' NÉMETH ROLAND 23       6 KOVÁCS IMRE  84'
  ODONICS PÉTER 30       21 HOFSTADTER MÁRK
 46' SZABÓ BENCE 10

BALÁZS ZSOLT           TAMÁS TAMÁS
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
54'
HERZSENYÁK ÁRON 1 : 0
76'
MÓRICZ ZOLTÁN 1 : 1
88' SZABÓ BENCE 2   1

Sárga lap:
39'
CZIBOR ZOLTÁN
44' LUKÁCS BALÁZS
75' SZABÓ BÁLINT ZSOLT
80'
ŐRI MARTIN MIHÁLY
88' BOGDÁN SZABOLCS
94' KESZEI PÉTER

Piros lap:

45'

BOGNÁR KRISTÓF
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

45' Bognár Kristóf állította meg szabálytalanul a vendégek kontratámadása végén kapura törő játékosát, aminek következtében tíz emberre fogyatkozott a hazai csapat.
54' Egy oldalsó beadást a letenyei kapus a tizenhatos előterébe boxolt ki, melyet Herzsenyák a levegőből kapásból tanítani való mozdulattal a léc alá bombázott. 1:0
76' Egy rossz ütemű szerelési kísérlet után jogos tizenegyeshez jutott a Letenye, melyet Móricz magabiztosan a jó irányba mozduló Szilasi kezei mellett a jobb felső sarokba lőtt. 1:1
88' Keszei ellen követtek el szabálytalanságot a büntetőterületen belül, melyet Szabó Bence ellentmondást nem tűrően értékesített. 2:1

A mérkőzésről...

A forduló előtt 13.helyen álló letenyeiek érkeztek Andráshidára, ennek ellenére nem számíthattak könnyű mérkőzésre a hazaiak. Egyrészt az őszi mérkőzésen is nagyon "meg kellett izzadni" a három pontért, másrészt a Letenye már többször pontot tudott rabolni nála jóval előkelőbb helyen lévő vendéglátójánál. A találkozót óvatosan kezdte mindkét csapat, az első említésre méltó esemény Odonics kiharcolt büntetője volt, melyet a sértett végezhetett el, a vendégek kapusa azonban nagy védést bemutatva hárított. A 45.percben egy hazai szöglet után a Letenye egy gyors kontrát vezetett, melynek végén a kapura törő csatárt a hazaiak játékosa, Bognár Kristóf szabálytalanul állított meg a kaputól mintegy 20 méterre. Tíz emberre fogyatkozott az ATE.A második félidő Herzsenyák kimaradt ziccerével kezdődött. A fiatal támadó azonban 10 perc elteltével javított: egy beadás után a kapus által kiöklözött labdából 18 méterről kapásból szépségdíjas gólt szerzett. Nem sokkal ezután Doszpoth növelhette volna az előny: remekül ugrott ki a védők közül, már csak a kapussal áll szemben, de lövését a vendégek hálóőr lábbal védte. Negyed órával a lefújás előtt pedig jogos büntetőhöz jutott a Letenye, melyet Móricz váltott magabiztosan gólra. Már a lefújáshoz közeledett az idő, mikor a frissen beállt Keszei harcolt ki újabb, és teljesen jogos büntetőt az andráshidaiaknak. Bogdán reklamálásért kapott piros lapot, a labda mögé pedig Szabó Bence állt és nagy erővel a léc alá lőtt. A Letenye a hosszabbításban még csavarhatott volna egyet a mérkőzés forgatókönyvén, de az ötösről leadott lövést Szilasi kapus óriási bravúrral védte. A hazai csapat jobb koncentrációval egy izgalom mentesebb mérkőzést is játszhatott volna, de a Letenye küzdőszelleme is pozitívumként említendő a mérkőzés krónikájába.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"Egy többször megnyerhető mérkőzést sikerült izgalmassá tenni. Nehezen találtuk meg a játék ritmusát és sebességét is. Kihagyott büntető és helyzetek nehezítették meg a mérkőzés megnyerését. A vendégek egyenlítése után a hajrában nyertük meg a mérkőzést és szereztünk nagyon fontos három pontot."