TÓTH ZSOLT  1 (0 : 1) 25 KEMES KRISZTIÁN

PŐDÖR REGŐ 2 Játékvezető: 2 HORVÁTH BALÁZS

HORVÁTH BÁLINT 14       10 SZABÓ BENCE
            30 ODONICS PÉTER  79'
  IBERHART KRISTÓF 21       9 DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID

KIGLICS ADRIÁN 31       14 HERZSENYÁK ÁRON
 65' TÓTH DÁNIEL 7       23 NÉMETH ROLAND  67'
  PENCZÁK MÁRK 77       17 MAVOLO PAOLO

JANKOVICS PÉTER           BALÁZS ZSOLT
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
28'
DOSZPOTH SÁNDOR 0 : 1
77'
PENCZÁK MÁRK 1 : 1

Sárga lap:
82'
IBERHART KRISTÓF
83' PENCZÁK MÁRK
87' MAVOLO PAOLO

Piros lap:

64'

SZABÓ BÁLINT ZSOLT
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

28' Doszpoth kapott jó ütemű indítást, melyet a tizenhatoson belülre vezetett, majd a hosszú alsó sarokba gurított. 0:1
77' A hazai csapat végezhetett el szögletrúgást a bal oldalról, az élesen középre belőtt labdát Penczák fejelte a kapuba. 1:1

A mérkőzésről...

Már a találkozó elejétől kezdve a viharos erősségű széllel is meg kellett küzdeniük a csapatoknak, és ez előrevetítette, hogy nem látványos játék fogja jellemezni a két csapat összecsapását. Talán ennek is betudható, hogy a első félidő első felében nem is alakult ki helyzet egyik oldalon sem. A 27. percben Doszpoth higgadt befejezése vezetéshez juttatta az Andráshidát, melyet a szünetig meg is tudott tartani a vendég együttes. A folytatásban az ATE stabilan védekezett és magabiztosan őrizte előnyét, majd egy súlyos egyéni fegyelmezetlenség következtében (Szabó Bálintot egy ártalmatlan szituációban szövegért kiállította a játékvezető) emberhátrányba került az andráshidai csapat. Ezután a Zalaszentgrót mindent egy lapra feltéve kapujához szögezte ellenfelét és a sokadik ívelés meghozta eredményét: Penczák fejelt egy szöglet után a kapuba. A hajrában a szentgrótiak előtt még adódott gólszerzési lehetőség, azonban nem koncentráltak eléggé, így maradt a döntetlen. Az ATE értékes győzelmet szalasztott el, ráadásul Szabó Bálint mellett a végjátékban kapott ötödik sárga lapja miatt Mavolot is elvesztette a jövő heti andráshidai derbire.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"A mérkőzés kétharmadáig taktikusan és fegyelmezetten játszva vezettünk. Ekkor egy egyéni fegyelmezetlenség miatt létszámhátrányba kerültünk. Innen "új" mérkőzés kezdődött, Nagy nyomás alatt védekeztünk, azonban egy szöglet után kiegyenlítettek a hazaiak. A mérkőzés vége felé gondjaink voltak a hazaiak ívelgetős játékával. Nehéz eldönteni hogy egy pontot szereztünk, vagy kettőt vesztettünk."