TÓTH ROLAND 3 Játékvezető: 20 BOGNÁR KRISTÓF PATRIK

NEDELKÓ JÁNOS 11       88 TÓTH BENCE

DR. TARNÓCZAI GERGŐ 13       8 NAGY DÁNIEL

BERTÓK BENCE 18       10 SZABÓ BENCE

TÓTH BENCE 20       9 DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID
30' FELLNER GERGŐ  10
85' CZAFIT RICHÁRD 22
  NAGY BENDEGÚZ 25       30 ODONICS PÉTER

CZIMONDOR PÉTER 26       17 MAVOLO PAOLO

KOCSIS NORBERT           BALÁZS ZSOLT
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
12'
DR. TARNÓCZAI G. 1 : 0
45' NAGY BENDEGÚZ 2 : 0
60'
TÓTH ROLAND 2 : 1
85' ODONICS PÉTER 2 : 2

Sárga lap:
33'
NAGY BENDEGÚZ
33'
CZIBOR ZOLTÁN
45' NÉMETH ROLAND
46' MÁTÓ JÁNOS
53' BOGNÁR KRISTÓF
60' CZIMONDOR PÉTER
68' SZABÓ BENCE
78' MAVOLO PAOLO
81' PÁLFI PATRIK BENCE
93' SZABÓ ÁDÁM

Piros lap:

46'

NEDELKÓ JÁNOS
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

12' Jobb oldali hazai szöglet után egy fejest, majd egy lövést követően Osbáth kétszer is nagyot védett, de harmadszorra Tarnóczai a kapuba talált. 1:0
45' Ajándék büntetőt kapott a Gyenesdiás. Ha történt is kontakt Németh Roland és Nagy Bendegúz között, az jóval a tizenhatoson kívül történ. A büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette. 2:0
46' Mavolo hosszú indításával Doszpoth tört kapura, Nedelkó pedig szabálytalanul tudta csak megállítani még a tizenhatos vonala előtt, ezzel megakadályozva a ziccert.
60' Doszpoth egy szép csel után ballal tekert a hosszú sarokba, lövése az egyik gyenesi védő fején megcsúszva került a hálóba. 2:1
85' Szabó Bence ívelt labdája az ötös előterében pattant le, a védő nem tudtak felszabadítani, a rutinos Odonics pedig közelről egyenlített. 2:2
90' Kimaradt a meccslabda: egy középre beadott labdát Németh Roland az ötösön belülről senkitől sem zavartatva centikkel fejelt a jobb kapufa mellé.

A mérkőzésről...

A védelemből két alapember volt kénytelen kihagyni a gyenesdiási mérkőzést: Szabó Bálint még Zalaszentgróton kapott piros lapot, míg Horváth Balázs a Csács elleni mérkőzésen begyűjtötte ötödik sárga lapját. A hazai csapat már a mérkőzés kezdetén vezetéshez jutott egy szöglet után. A félidő utolsó percében egy hihetetlen eseménynek lehettek tanúi a nézők: egy ártalmatlan előreívelést Osbáth már majdnem felszedett, amikor Nagy Bendegúz a kapu felé és a szintén visszafutó Németh Roland előtt elfutva 18 méterről bevetődött a büntetőterületen belülre. Lapath játékvezető érthetetlen módon tizenegyest ítélt, melyet Nagy Bendegúz gólra váltott, megduplázva a gyenesi előnyt. A félidő hosszabbításában Doszpoth egyenlíthetett volna, de ziccerben Nedelkó utolsó emberként elkövetett szabálytalansága mentette meg a hazaiakat a szépítő góltól. A második játékrészben az andráshidaiak a kapujukhoz szögezték a vendéglátóikat: nyomasztó fölénybe kerültek és sorra jöttek a helyzetek. Előbb Doszpoth szerezte meg a szépítő találatot, a sokadik nagy helyzetet Odonics értékesítette a hajrában. A pontot az "i"-re Németh Roland tehette volna fel, azonban közeli fejese centikkel kerülte el a kaput. A mérkőzés értékeléséből nem szabad kihagyni Lapath játékvezető óriási hibáját, amivel döntően befolyásolta a mérkőzés végeredményt. Emiatt is dicséret illeti az andráshidai csapatot, hogy ennek ellenére is pontot tudott menteni és az elmúlt négy meccses nagy sorozatot (Zalaszentgrót-ASC-Csács-Gyenesdiás) veretlenül teljesítette.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"Kiegyenlített játékot és kétgólos hazai vezetést hozott az első félidő. Lassan, kényelmesen játszottunk és kevés labda nélküli mozgással támadtunk. A második félidőben, létszámfölényben nagy fölénybe kerültünk és sikerült a szépítés, majd az egyenlítés is. A hajrában voltak győzelmi esélyeink is. Ahhoz, hogy ilyen meccset nyerjünk több egyéni jó teljesítmény kell."