MAGNETIC ANDRÁSHIDA TE 2 : 0 SZEPETNEK SE
  OSBÁTH BALÁZS  1 (0 : 0) 1 SZŐKE RICHÁRD

HORVÁTH BALÁZS 2 Játékvezető: 2 SZŐKE ÁDÁM

CZIBOR ZOLTÁN 8       6 KOTNYEK ISTVÁN

BOGNÁR KRISTÓF PATRIK 20       7 TAKÁCS DÁVID ATTILA
 80' KESZEI PÉTER 5
  SZABÓ BENCE 10       10 NAGY TAMÁS
 85' KAPRINAI MÁRK GÁBOR 15
  DOSZPOTH SÁNDOR DÁVID 9       11 KOLLÁR PÉTER
 87' SZEKERES ÁKOS 16
  ODONICS PÉTER 18       13 KOBRA GYÖRGY
 63' HERZSENYÁK ÁRON 14
  MAVOLO PAOLO 17       17 SCHULLER FERENC

BALÁZS ZSOLT           DOMJÁN LÁSZLÓ
  vezetőedző           vezetőedző

Gólszerző:
62'
DOSZPOTH SÁNDOR  1 : 0
69' HERZSENYÁK ÁRON 2 : 0

Sárga lap:
33'
PETÁNOVICS MILÁN
38'
SZABÓ BENCE
39' BOGNÁR KRISTÓF
39' SCHULLER FERENC
44' SZABÓ ÁBEL
59' HORVÁTH BALÁZS
62' SZŐKE ÁDÁM
68' MAVOLO PAOLO
71' CZIBOR ZOLTÁN
71' KOLLÁR PÉTER

Piros lap:
-
                                                                                                                             Fotó: ate.hu

Percről-percre:

62' Mavolo ugratta ki jó ütemben Doszpothot, aki a tizenhatoson belülre vezetve a labdát a hosszú alsó sarokba gurított. 1:0
69' Szabó Bence nagyszerű szabadrúgás beívelését a jól érkező Herzsenyák szép mozdulattal fejelte a kapuba. 2:0

A mérkőzésről...

Nem számíthatott könnyű mérkőzésre a hazai csapat, ugyanis a rendkívül jó játékerőt képviselő Szepetnek gárdája látogatott Andráshidára a 27.fordulóban. Az első félidőben a vendégek igazolták is ezt: kimondottan jó iramú, lüktető játék alakult ki. Mindkét oldalon adódtak kisebb-nagyobb helyzetek, ebben a félidőben Osbáth két nagy védése érdemel külön említést. A második félidőt az Andráshida kezdte jobban, majd közel negyed óra elteltével a vezetést is megszerezte egy kontratámadás végén: Mavolo kitűnő ütempasszát Doszpoth vezette rá a kapura, majd a tizenhatoson belülre érve okosan a hosszú alsó sarokba passzolt. Jó 5 perccel később szabadrúgáshoz jutott az ATE, Szabó Bence kapu elé csavart labdáját pedig a nem sokkal korábban beállt Herzsenyák fejelte a kapuba. A hátralévő időben magabiztosan őrizte előnyét a hazai csapat: hiába próbálkoztak becsülettel a szepetnekiek, a taktikusan és fegyelmezetten játszó andráshidaiakon nem találtak fogást, így maradt a 2:0-ás végeredmény. Összességében a hazaiak elsősorban a második félidei feljavulásuknak köszönhetően szereztek fontos három pontot egy olyan jó teljesítményt nyújtó ellenféllel szemben, melynek jelenleg a tabellán elfoglalt helyezése megtévesztő lehet sokok számára. Az ATE ezúton kíván mielőbbi felépülést a közelmúltban súlyosan megsérült két alapemberének: Nagy Dánielnek és Tóth Bencének.

Értékelés:

Balázs Zsolt
:
"Nehéz mérkőzésen nagyon értékes győzelmet aratott a csapat. Kellemetlen stílusú ellenfél ellen fegyelmezetten játszottunk, nagyon akartuk a győzelmet, melyet jó helyzetkihasználással biztosítottunk be. Feszült hangulatú mérkőzés volt, amit a kiosztott 10 sárga lap is jelez."